Ochrona danych osobowych (RODO)

Dane Osobowe

Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych zostało przygotowane dla osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych np. pracowników. Szkolenie zostało ułożone w sposób, który ułatwia poznanie najważniejszych pojęć związanych z danymi osobowymi, ze szczególnym uwzględnieniem zmian po wejściu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119, s. 1) - RODO.

Plan szkolenia:
  1. W pierwszej kolejności uczestnik szkolenia dowie się czym jest RODO i kogo dotyczy. Dodatkowo każdy użytkownik dowie się czym są dane osobowe oraz przetwarzanie danych osobowych. Przede wszystkim jednak, wstępna część szkolenia ułatwi identyfikację podmiotu administratora danych osobowych.
  2. Kolejnym krokiem będzie poznanie podstaw prawnych do legalnego przetwarzania danych osobowych oraz zasad związanych z przetwarzaniem danych osobowych.
  3. Na półmetku szkolenia, uczestnik dowie się czym jest prawo do bycia zapomnianym oraz prawo do przenoszenia danych osobowych.
  4. Przedostatni blok szkoleniowy dotyczy odpowiedzialności administratora oraz użytkownika za nieprawidłowe przetwarzanie danych osobowych.
  5. Podczas ostatniego etapu szkolenia uczestnik dowie się czym jest naruszenie ochrony danych osobowych oraz kiedy takie naruszenie ma miejsce, a także co należy robić w przypadku podejrzenia naruszenia danych osobowych. Dodatkowo każdy uczestnik zaznajomi się z zasadami bezpiecznego korzystania z poczty elektronicznej oraz sieci internetowej w celach służbowych.

POWODZENIA!

Pamiętaj! Bezpieczne przetwarzanie danych osobowych w firmie, skutkuje nabyciem nawyków w życiu prywatnym! Jeżeli teraz poznasz zasady, które ochronię Cię przed instalacją złośliwego oprogramowania na Twoim służbowym laptopie, to tym bardziej ochronisz swoje prywatne zasoby danych!

Legalniewsieci.pl © 2019.  Kodowanie: weboski

Logowanie


Przypomnij hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się