Legalman: Zagrożenia w sieci

Zagrożenia w sieci

Świadomość. To słowo pojawia się najczęściej, kiedy wspomina się o niebezpieczeństwach czyhających na użytkowników w sieci. Wiedzę na ten temat, czerpiemy przede wszystkim z różnego rodzaju medialnych doniesień. Popularne media zarzucają nas lakonicznymi informacjami na temat skutków nieprzemyślanego udostępniania naszych danych osobowych albo straszą sensacyjnymi nagłówkami o zamachu na naszą prywatność i wolność. Zwykle teksty te nie wyjaśniają, na czym właściwie zagrożenia w sieci polegają. Dzieje się tak, gdyż teoretycznie „wszyscy wszystko wiedzą” i nie potrzebują podpowiedzi, w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie. Często zdarza się, że osoby te natrafiają np. na Facebooku na post z kuszącą propozycją „nie do odrzucenia”. W sytuacji tej, widząc na tablicy komunikat Wygraj Smartfona! i licząc na szybką wygraną, klikają w niego i zostawiają organizatorowi „konkursu” swoje dane osobowe. A potem – ku ich ogromnemu zaskoczeniu - wzrasta im nagle w skrzynkach mailowych liczba niechcianych reklam, ofert oraz wiadomości z podejrzaną treścią…

Jak skutecznie chronić się przed niebezpieczeństwami w sieci?

Skąd czerpać rzetelną wiedzę na ten temat?

Niniejsze szkolenie jest właśnie odpowiedzią na te pytania. Jest też próbą przyglądnięcia się szerzej temu jakże ważnemu współcześnie problemowi. Aby tego dokonać sięgamy po niecodzienne środki wyrazu, tworząc dla Was postać Legalmana.


Legalman to nowatorska i niewątpliwie oryginalna forma komunikacji, pomiędzy prawnikiem a internautą. Za pomocą komiksu Legalman – w atrakcyjny sposób – stara się opowiedzieć o najpoważniejszych zagrożeniach czyhających w sieci, które funkcjonują w naszej komiksowej rzeczywistości pod nazwą - NetCity. Lekcje prowadzone przez Legalmana to nie wykuwanie na pamięć nudnych formułek, ale skuteczna nauka przez zabawę. W zaledwie kilka minut Legalman wyjaśni każdy poważny problem w prosty i bardzo przystępny sposób. Świadomość zagrożeń oraz wiedza, zdobyta podczas zajęć z Legalmanem, będzie niezwykle przydatna w trakcie codziennego „surfowania” po Internecie, np. podczas robienia zakupów w sklepie internetowym czy w sytuacji udostępniania zdjęcia z imprezy na Facebooku.


Legalniewsieci.pl © 2019.  Kodowanie: weboski

Logowanie


Przypomnij hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się